SR732BTTDR510F
Manufacturer:
KOA Speer
Mfr.Part #:
SR732BTTDR510F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 510 mΩ 1 % 250 mW 1206
ParameterValue
Voltage Rating (DC)1.58 V
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance510 mΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C